Lietuvos Renault klubas

www.renaultclub.lt
Dabar yra Ket Bal 18, 2024 09:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Etiketas
StandartinėParašytas: Ket Lap 29, 2007 23:36 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
Manau čia puiki vieta prieš susitikimus ir renginius pasiskaityti ir įsigilinti į etiketo normas :mrgreen:

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Ket Lap 29, 2007 23:37 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
Šokių pokylio etiketas
2007-11-29 12:12
Kam reikalingas šokių pokylio etiketas? Šio taisyklių rinkinio autoriai įsitikinę, kad žinodami, kaip elgtis pokylio metu, jūs nesijaudinsite, jausitės užtikrintai ir galėsite mėgautis muzika, šokiu ir bendravimu su kitais šventinio vakaro dalyviais. Be abejo, svarbu, kokį prisiminimą šis vakaras paliks ne tik Jums, bet ir kokie prisiminimai apie Jus išliks Jūsų šokių parterių atmintyje. Tad tikimės, kad šie patarimai Jums pravers.

Apranga

Paprastai pokyliuose privaloma vakarinė apranga: vyrams - smokingas, damoms - vakarinė suknelė. Jei vis dėlto dvejojate, pasiteiraukite organizatorių. Galite apie tai sužinoti ir vakaro metu apsidairę aplinkui, bet tam, kad nenusiviltumėte, geriau nerizikuoti... Jei apsidairę likote patenkinti savo pasirinkimu, drąsiai keliaukite į šokių aikštelę

Kuo daugiau, tuo geriau

Skelbiamas vakaro atidarymas, suskamba pirmieji akordai ir džentelmenai kviečia damas šokio. Paprastai pirmas ir paskutinis vakaro šokiai skiriami partneriui ar partnerei. O štai visi kiti - kitiems vakaro dalyviams. Kuo daugiau partnerių pašokdinsite, tuo geriau. Juk pokylio paskirtis - suteikti dalyviams malonaus bendravimo galimybę. Taigi jei Jūs visą vakarą šokdinate vieną ar du partnerius ir ignoruojate kitus, socialinei pokylio dinamikai iškyla pavojus. Taisyklės draudžia šokdinti tą patį partnerį daugiau nei du šokius iš eilės. Na, bet šiurkščiausias etiketo nepaisymas - visą vakarą šokti tik su savo partneriu. Pokylyje galioja tokia pati taisyklė kaip ir oficialių pietų metu, kur sutuoktiniai niekada nesodinami šalia. Visuotinai nuspręsta, kad jei sutuoktiniai nori pasikalbėti tarpusavyje, jie gali likti namie. Taigi vien savo atvykimu į pokylį Jūs išreiškiate nusiteikimą šokti ir bendrauti su visais vakaro dalyviais.

Kvietimas šokti

Seniai praėjo tie laikai, kai šokio kviesdavo tik vyrai. Dama tikrai nepažeis etiketo, jei parodys iniciatyvą.

,,Ar galėčiau pakviesti šokio?" Kad netektų išgirsti ,,Ne", pasistenkite būti pastabūs.

Tarkim, svečias, kurį norite pakviesti, šiuo metu įsitraukęs į pokalbį. Ar galima jį pertraukti? Vieni pasakytų, kad dalyvavimas šokių pokylyje savaime rodo asmens nusiteikimą šokti, kiti pasakytų, kad nutraukti pokalbį yra netaktiška. Vienareikšmio atsakymo nėra. Jei svečią gerai pažįstate ir esate tikras, kad jis neįsižeis, kvieskite drąsiai. Jei ne, pabandykite atsidurti netoli ir užmegzti akių kontaktą. Jei jūs likote nepastebėtas, ryžtingesnių veiksmų imtis nederėtų.

Beje, pokalbis, kurį Jūs ketinate pertraukti, taip pat gali būti įvairus. Jei jūs matote, kad du žmonės sėdi susiglaudę ir kažką tyliai šnibžda vienas kitam į ausį, rekomenduojama susilaikyti nuo kvietimo. Tačiau jei pastebėjote, kad svečias įspraustas į kampą ir klausosi monologo apie oro ypatybes Namibijos žemumoje, galite prieiti arčiau ir pabandyti užmegzti akių kontaktą, nusišypsoti ir pakviesti šokti. Paprastai to užtenka.

Būna situacijų, kai vienu metu kviečia du partneriai. Tokiu atveju etiketo taisyklės rekomenduoja, kad kviečiamasis pats pasirinktų, su kuo šokti, o kitam - būtinai pažadėtų kitą šokį.

Ką kviesti šokti?

Žmonės paprastai linkę šokdinti savo šokių lygio partnerius. Šokių etiketas nepateisina tokio elgesio, kaip ir tokios strategijos, kai kviečiami šokti tik geriausi šokėjai. Tai ne nusikaltimas, tačiau tiesiog - blogas tonas. Labiau pažengę šokėjai turėtų kviesti mažiau patyrusius, o pastarieji neturėtų varžytis.

Gaila, bet visada atsiranda tokių šokėjų, kurie nusprendžia, kad jie per geri šokti su pradedančiaisiais ir negali nusileisti „žemiau savo lygio". Dažniausiai tokie šokėjai nėra tokie geri, kaip patys mano. O gerai šokančius partnerius jie kviečia tam, kad šie kompensuotų jų trūkumus ir užmaskuotų klaidas. Tikrai geri šokėjai, šokdindami mažiau pažengusius, neleis jiems jaustis nepatogiai, atvirkščiai - pradedantysis poroje su patyrusiu partneriu gali tiesiog sužibėti.

Svarbu, kad labiau patyręs partneris šoktų tas figūras, kurias žino ir žemesnio lygio šokėjas. Jei kviečiate nepažįstamą partnerį, pradėkite nuo paprastų figūrų ir palaipsniui pereikite prie sudėtingesnių. Po kurio laiko atrasite tą lygį, kuris tenkins Jus abu. Pabandykite suprasti, kokias šokio figūros partneris šoka su malonumu, kurių vengia - tegu šokis su Jumis netampa kankinančiu išbandymu.

Atsisakymas

Jei kada nors kas nors yra atsisakęs su jumis šokti, tuomet žinote, koks apima jausmas. Šokių etiketo taisyklės nurodo tik keletą priežasčių, suteikiančių teisę atsisakyti: Jūs nemokate šio šokio, Jūs pavargote ir norite pailsėti, Jūs pažadėjote šį šokį kitam. Jeigu atsisakėte šokti, tai būtų neetiška pakvietus kitam partneriui staiga pakeisti savo sprendimą. Kitos galimos atsisakymo priežastys: šokėjas bando šį vakarą Jus „monopolizuoti" šokių aikštelėje arba elgiasi nepadoriai ir nepagarbiai Jūsų ar kitų pokylio dalyvių atžvilgiu. Tokiu atveju galite mandagiai, bet tvirtai atsisakyti šokti neaiškindami priežasties.

Taigi jei Jums keletą sykių buvo atsakyta, metas susirūpinti...

Dėkojame

Po šokio būtinai padėkojama. O atsakant į tai būtina... taip pat padėkoti! Jokiu būdu negalima sakyti „Prašom!". Nes sutikdami šokti jūs nesuteikėte jokios paslaugos. Tad padėkokite vienas kitam už smagiai sušoktą valsą, tango ar sambą ir malonų bendravimą. Jei jums patiko šokti, būtinai apie tai pasakykite partneriui. Būkite mandagūs, net jei partneris - ne pats geriausias šokėjas. Juk visada galima atrasti pagrindą nuoširdžiam komplimentui.

Ant parketo

Ant parketo reiktų elgtis taip, kad netrukdytumėte kitiems. Sudėtingesnes figūras atlikite tik tada, kai yra vietos. Stenkitės laikytis atstumo tarp savęs ir kitų porų, ypač pradedančiųjų. Šokio metu laikykitės įprastos judėjimo prieš laikrodžio rodyklę krypties. Ir atminkite, kad pagrindinis judėjimas vyksta ratu salės pakraščiais. Centre ir salės kampuose paprastai šoka pradedantieji..

Jei suklydote

Viena svarbiausių etiketo taisyklių - niekada nekritikuoti šokių partnerio. Nesvarbu, kuris iš judviejų suklydo - mandagumas reikalauja nusišypsoti ir šokti toliau. Prisiimti kaltę dėl klaidos ir atsiprašyti - džentelmeniška, bet per dažnai atsiprašinėti taip pat nereikėtų, nes šokių partneris gali pasijusti nejaukiai. Geriausia išeitis - bandyti atspėti, ar partneris pastebėjo klaidą. Jei ne - tęskite šokį. Jei taip -nusišypsokite, atsiprašykite ir... tęskite šokį!

Nuotaika

Visą vakarą būkite pasitempę, šypsokitės, būtinai žvelkite partneriui į akis. Pabandykite sukurti ant parketo šiltą ir teigiamą įvaizdį, net jei šiandien - ne Jūsų diena. Dauguma mūsų gyvena pašėlusiu tempu, balansuodami tarp mokslų, darbo, šeimos ir kitos veiklos. Tad sunki darbo diena niekada nepateisins prastos nuotaikos pokylio metu. Be to, dėl anksčiau išvardytų pramoginio šokio etiketo subtilybių, kartais tenka šokti su partneriais, kurie nėra mums ypač mieli... Bet tai ne priežastis ledinei šypsenai.

Ar tikrai linksminamės?

Neprašyti pamokymai - vienas šiurkščiausių šokio etiketo pažeidimų. Taip nutinka, kai vidury šokio vienas partnerių sustabdo kitą ir bando mokyti, kaip atlikti vieną ar kitą figūrą. Ironiška, bet dažniausiai tokie šokėjai patys šoka ne itin gerai. Patyrę šokėjai visada šoka atsižvelgdami į partnerio lygį. Na, o pamokymai viduryje šokio žemina partnerį bei sukelia juoką aplinkiniams.

Tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, situacija, kai jūs pakviečiate šokti, o dama atsako, kad nemoka šio šokio ir prašosi pamokoma. Nenutiks nieko baisaus, jei pamokysite vieno ar keleto nesudėtingų judesių ir tai ilgai neužtruks. Tačiau geriau neprašyti, kad pamokytų. Jei partneris drovus, jis jausis užspeistas į kampą, praleis su Jumis keletą minučių bandydamas jus šio to išmokyti, o likusią vakaro dalį Jūsų tiesiog vengs. Jei partneris bus drąsesnis, jis nepasidrovės atsisakyti mokyti, tačiau likusią vakaro dalį taip pat Jūsų vengs. Taigi geriausia būtų prisipažinti, kad norėtumėte šokti, bet nemokate. Šitaip Jūs parodytumėte pozityvų nusiteikimą, o partneris nejaustų spaudimo ir galėtų rinktis - ar jus pamokyti, ar pašokdinti vėliau.

Didysis Šokių Vakaras

Jei nusprendėte, kad tokios etiketo taisyklės Jūsų neapsunkins, o tik padės mėgautis šokių pokylio akimirkomis, atvykite į Didįjį Šokių Vakarą, kuris seniai tapo T. Petreikio šokių studijos tradicija. Šiemet pokylis vyks gruodžio 1 d. nuo 19:00 val. „Forum Palace" klube „Galaxy". Pokylio metu gros ,,Vilniaus salonistai". Vakaro svečiai: I. Starošaitė iri Lietuvos operos ir baleto teatro baleto artistai. Bilietų teiraukitės tel. 8 612 19937.

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Ket Lap 29, 2007 23:45 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
Stalo etiketas – kad netektų raudonuoti...
2007-07-31 10:48
Gražiai padengtas stalas – tai ne naujųjų laikų išradimas. Puotos pradėtos rengti, kai tik žmogus išmoko įžiebti ugnį. Ištaigingi banketai jau buvo įprasti senovės Egipto faraonų rūmuose, tačiau dar nebuvo naudojami stalo įrankiai. Įvairiose šalyse ir epochose rutuliojosi skirtinga stalo kultūra, kuriai priklauso tiek valgymo bei gėrimo papročiai, tiek elgesys ir tvarka prie stalo. Šiandieninis stalo etiketas pagrįstas įvariais aspektais, kaip, pavyzdžiui, patogumo, tvarkingumo, higienos, pagarbos stalo kaimynui ir kitais estetiniais reikalavimais. Be to, elgesio prie stalo taisyklės nuolat laisvėja ir paprastėja. Stalo etiketas dažniausiai priklauso nuo šalies papročių, tradicijų bei nacionalinės virtuvės ypatumų. Vis dėlto yra ir nemažai bendrų, nekintamų taisyklių, kurių laikomasi daugelyje šalių. Tik reikia visada prisiminti – svarbiausia santūrumas ir pagarba kitos valstybės atstovams.

Ko nederėtų daryti prie stalo
• Nesiremkite alkūnėmis į stalą.
• Servetėlę dėkite ne po kaklu, o ant kelių.
• Valgant lūpas reikėtų nušluostyti pamažu, atsargiai, o ne smarkiai jas trinant, be to, ant servetėlės neturėtų likti ryškaus lūpų dažų pėdsako.
• Valgydami nesilenkite prie lėkštės, sėdėkite tiesiai. Valgant sriubą jokiu būdu nepakreipkite lėkštės (į save ar nuo savęs), nes sriuba gali išsilieti ant staltiesės.
• Norėdami ką nors paimti nuo stalo, netieskite rankos per kaimyno ar net kelių kaimynų lėkštes, neprašykite kitų paduoti, jei arti yra padavėjas.
• Šeimininkai turėtų žinoti, kad jie neturėtų baigti valgyti anksčiau už svečius, o ypač paskutinio patiekalo.
• Sėdėdami prie stalo neatsukite nugaros kaimynui, per jį nešnekėkite su kitu asmeniu.
• Nekąskite iškart visos duonos riekės, laužykite po gabaliuką. Sviestu tepkite taip pat tik duonos gabaliukus, o ne visą riekę.
• Niekada nevalgykite nuo peilio ir juo nedėkite maisto ant šakutės. Neimkite per daug maisto šakute (kad nepasvirtų).
• Suvalgę vaisių ar uogų kauliuką pirmiausia lūpomis jį padėkite ant šakutės ir tik po to nuo jos į lėkštę.
• Jei netyčia iškrenta šakutė ar peilis, nederėtų lįsti po stalu jų ieškoti. Neatkreipdami svečių dėmesio, paprašykite šeimininko ar patarnautojo kito įrankio.
• Jei netyčia sudaužėte taurę, mandagiai atsiprašykite, tačiau „neatgailaukite“, nesisiūlykite nupirkti tokią pačią ar net gražesnę.
• Ant stalo nukritusį patiekalo gabalėlį atsargiai paimkite švaraus peilio galiuku, padėkite į savo lėkštę ir suvalgykite. Suteptą staltiesės vietą derėtų uždengti švaria šeimininko ar padavėjo paduota servetėle.

Didžiausios klaidos prie stalo
• Nagų kramtymas.
• Čepsėjimas.
• Nosies krapštymas.
• Kuždėjimasis su kaimynu ar šnabždėjimas ranka prisidengus burną.
• Brūžinimas kojomis.
• Kramtomosios gumos kramtymas.
• Riaugėjimas.
• Kalbėjimas mobiliuoju telefonu (tik kraštutiniu atveju).
• Šukavimasis.
• Rūkymas (nebent stovi peleninė ar visi sutaria šiuo klausimu).

Kaip valgyti

Reikėtų paisyti kelių pagrindinių patarimų:
• Valgydami dažniausiai naudojamės dviem pagrindiniais įrankiais – šakute ir peiliu. Šakutę visados laikome kairėje rankoje, o peilį dešinėje ašmenimis į lėkštės pusę.
• Nedera valgant įrankiais gestikuliuoti, jais į ką nors rodyti.
• Valgant kai kuriuos patiekalus vietoj peilio naudojame šaukštą, tuomet jis laikomas dešine, o šakutė kaire ranka.
• Paprastus patiekalus, kaip, pavyzdžiui, sriubą valgome naudodamiesi specialiais įrankiais arba tik viena ranka. Tokiu atveju reikėtų prisiminti, kad kairę ranką laikyti ant stalo krašto nedera.
• Valgydami, pavyzdžiui, mėsą, atpjauname patiekalo kąsnelį, pasmeigiame šakute ir dedame į burną. Čia svarbiausia taisyklė – maistas į burną dedamas šakute, tik ne peiliu.
• Prie stalo sėdėkite ir galvą laikykite tiesiai. Nereikėtų baimintis, kad sutepsite baltą staltiesę. Išties neestetiškai atrodo, kai valgoma „nosį įmerkus“ į sriubą.
• Jei valgydami norite padaryti pertraukėlę, padėkite stalo įrankius kotais į šalis, tačiau prieš tai apsidairykite, nes kartais ant stalo būna specialus stovelis peiliui. Jei valgiai, tokie kaip sriuba, desertai, yra patiekiami ant papildomos lėkštės, pavalgius įrankiai padedami būtent ant jos.

Stalo įrankiai
Seniausias stalo įrankis, be jokios abejonės, yra peilis, žinomas jau akmens amžiuje. Šaukštas, kaip valgymo įrankis, atsirado III tūkstantmetyje pr.m.e., o dabartinę formą įgavo tik Antikos laikais. Šiandien stalo įrankių pasirinkimas yra milžiniškas, galima rasti labai brangių ir visai paprastų. Stalo įrankiai, skirti naudoti kasdien, visada yra paprastesni, pigesni, o šventinio stalo – puošnesni, įmantresni. Dažniausiai jie skiriasi tik medžiaga: kasdieninio naudojimo įrankiai paprastai būna iš nerūdijančio plieno ar plastmasiniai, o šventiniai – iš melchioro, pasidabruoti, sidabriniai ar paauksuoti. Perkant stalo įrankius pirmiausia reikia atsižvelgti į stalo puošybos elementus, indų dizainą, o svarbiausia – kad jie būtų praktiški ir patogūs.

Pagal paskirtį stalo įrankiai skirstomi:
• asmeninio naudojimo (skirti valgyti).
• bendro naudojimo (skirti maistui paimti iš bendrų indų).
• pagalbiniai (skirti valgiui gaminti).

Asmeninio naudojimo įrankiai. Tai didieji įrankiai (peilis šakutė, šaukštas), užkandžių įrankiai (užkandžių peilis ir šakutė), deserto įrankiai, vaisių įrankiai, šaukštelis arbatai, kavai išmaišyti.
Bendro naudojimo įrankiai. Tai žnyplės cukrui, riešutams, mentelės mėsos patiekalams, žuviai, šaukštai salotoms, žirklės paukštienai, specialus peilis tortui pjaustyti ir t.t.

Naudojimasis stalo įrankiais
Šaukštas laikomas ant jo kotelio uždėjus nykštį. Niekuomet nevalgoma šaukštu, kai galima valgyti peiliu ir šakute.

Yra du vienodai priimtini peilio ir šakutės laikymo būdai:
1) įrankių kotai laikomi tarp nykščio, smiliaus bei didžiojo pirštų ir remiasi į delną. Taip patogu pjaustyti kietesnį patiekalą.
2) įrankiai laikomi kaip rašymo priemonė, taigi tarp trijų pirštų. Šis stalo įrankių laikymo būdas patogesnis.

Kartais galima valgyti tik šakute (mišrainę, makaronus, omletą ir t.t.), tokiu atveju ji laikoma dešine ranka, tačiau serviruojant būtina padėti ir peilį. Kai patiekalas valgomas peiliu ir šakute, abu įrankiai laikomi rankose visą laiką, netgi ir tuomet, kai maistas imamas tik šakute.

Taurės
Jau senų senovėje gėrimų patiekimas taurėse rodė aukštą kultūros lygį. Taurių pasirinkimas gali būti labai didelis, tačiau patariama įsigyti du taurių komplektus – vieną kasdienį, kitą – tik švenčių progoms. Auksinė taisyklė – kiekvienam gėrimui turi būti tik tam tikra taurė:
• Raudonajam vynui tinka truputį išgaubtais šonais taurė, nes esant didesnei indo apimčiai, į vyną patenka daugiau deguonies ir taip daug geriau atsiskleidžia visi šio subtilaus gėrimo kvapai ir skonis.
• Baltasis vynas geriamas iš mažesnių taurių. Be to, dažniau jas pripildant, vynas visą laiką būna gaivus ir šviežias.
• Šampano taurės turėtų būti aukštos tam, kad gėrimas gerai putotų, bet "neišbėgtų".
• Degtinė, stipriosios trauktinės geriamos iš taurelių ar mažų stikliukų, kurių talpa siekia nuo 20 iki 50 ml.
• Likerio taurelės panašios į degtinės, tik šiek tiek didesnės.
• Gaiviesiems gėrimams, tokiems kaip sultys, vanduo, gira ir pan., patiekti naudojamos paprasčiausios stiklinės, kurių talpa yra 200-250 ml.
• Bokalai alui turi būti pilami pilni.


Taisyklės kviestiniams pietums
• Turi būti patiekiami trys šaltieji mėsos ir žuvies patiekalai bei du karštieji patiekalai. Jei valgoma sriuba, užtenka vieno karštojo žuvies arba mėsos patiekalo, jei sriubos nėra – siūloma karšta užkanda ir vienas karštasis patiekalas.
• Užkandžiai ir karštieji patiekalai gali būti patiekiami porcijomis arba bendruose induose.
• Po šaltųjų ir karštųjų patiekalų stalas dengiamas desertui, prie jo būtinai siūloma kava arba arbata.
• Ant pietų stalo buteliai nestatomi – vyno į taures įpila padavėjai.

Taisyklės švediškam stalui
• Paprastai stalas pastatomas prie sienos ar kampe, didesnių pobūvių metu – salės viduryje.
• Ant stalo užtiesiama vienspalvė staltiesė, kurios kraštai nuleidžiami net iki grindų.
• Puošiama stambesnėmis gėlių kompozicijomis, žvakėmis.
• Naudojami plonasieniai fajanso ar gero stiklo indai, tik ne plastmasiniai ar popieriniai.
• Viename stalo gale krūvelėmis sudedamos lėkštutės užkandžiams, įrankiai, kitame V raidės forma grupėmis ar gyvatuku sustatomos taurės, stiklinaitės, taurelės, puodukai ir pan. Grupėmis surikiuojami ir šalti gėrimai.
• Pietaujant prie šio stalo sriuba ar sultinys nepatiekiami.
• Paprastai valgomi nesudėtingi valgiai, dažniausiai įvairių rūšių mėsos.
• Karšti gėrimai turi būti supilami į termosus, virdulius, jie dažniausiai pastatomi ant pagalbinio stalelio. Ten taip pat sudedami ir saldumynai.
• Padėklinėse lėkštėse maistas išdėstomas pasikartojančiai ant stalo taip, kad kiekvienas galėtų pasiekti norimą valgį.
• Svečias pasiima lėkštutę su įrankiais, įsideda patiekalą ir pasitraukia toliau nuo stalo. Dažniausiai vaišinamasi stovint, nepriimta dažnai eiti prie stalo papildyti savo lėkštės. Kartoti galima tik kartą, tokiu atveju būtina padėti naudotą lėkštutę ir įrankius ant pagalbinio stalelio bei pasiimti švarius.
• Šeimininkai turi pasirūpinti, kad indų ir įrankių būtų daugiau negu pakviesta svečių.

Taisyklės furšetui
• Turi būti rengiamas tarp 17-20 val. ir tęsiasi apie 2 val.
• Svečiai vaišinasi stovėdami.
• Stalas padengiamas patalpos viduryje, patiekalai sustatomi pasikartojančia seka.
• Patiekalai patiekiami taip, kad juos būtų galima valgyti tik šakute.
• Lėkštutės, įrankiai, taurės ir pan. ant stalo sustatomi grupėmis.
• Stalo kraštai paliekami laisvi tam, kad svečiai turėtų kur pasidėti savo lėkštutes.


Ieva Tumulytė

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Lap 30, 2007 00:03 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
SEKSO ETIKETAS

Sekso etiketas labai panašus į bet kokį kitą (etiketą). Bet jeigu žinai, kaip elgtis su dantų krapštuku ir kas kokioje situacijoje pirmas paduoda ranką, šansai pataikyti iš akies į dešimtuką meilužių ložėje... niekingai menki.

Beje, seksas – tai tas atvejis, kuomet išimčių gali būti daugiau, nei taisyklių.

1. Džentelmenai praleidžia damą į priekį.
Moteriškos fiziologijos ypatybės tokios, kad seksualinei iškrovai merginai reikia daugiau laiko ir pastangų nei vaikinui. Todėl šventa vyro pareiga – pirmiausia pasirūpinti jos orgazmu, o tik po to – savo.



Išimtis. Geriausia priemonė profilaktikai prieš nuobodulį ir jausmų atšalimą – "egoisto diena", kurią suorganizuoti tikslinga (minimum) kartą kas mėnesį. Tas, kuris išrenkamas egoistu, turi pamiršti bet kokius altruistinius poelgius, o partneriui, atvirkščiai, privalu rūpintis dienos herojumi, stebinant jį savęs išsižadėjimo stebuklais. Savaime suprantama, apie orgazmo pirmaeiliškumą pamirštam.

2. Maitinimosi metu paisoma patiekalų eiliškumo: salotos, sriuba, antras patiekalas, desertas.
O, tai kertinis šviečiamosios sekso literatūros akmuo: pradžioje: aperityvas, t.y. bučiniai, apsikabinimai, palengva pereinantys į labiau nuosekles glamones, o jau po to – pagrindinis patiekalas. Kitaip – liksi be deserto!

Išimtis. Būna situacijų, kai noras gauti desertą toks didelis, kad preliudijos poreikis dingsta, nespėjęs net atsirasti. Kai kada spontaniškas seksas gali būti labiau ryškus ir aistringas, nei nuobodžiai saldžios privalomos glamonės – čia suveikia netikėtumo bei "uždrausto vaisiaus" dėsniai (o ypač tuomet, kai suartėjimas vyksta pusiau viešoje vietoje).

3. Pasivaikščiojimo metu vyras turi eiti iš labiau pavojingos pusės – iš važiuojamosios dalies.
Įsisavinant "Kamasutrą", ypač anatomiškai ne itin pritaikytas paprastiems žmonėms (ne gimnastikos sporto meistrams) pozas, vyras turi pasirūpinti partnerės saugumu. Kitaip intriguojančiai ir daug žadančiai prasidėjęs vakaras gali pasibaigti traumotologiniame.

Išimtis. Jeigu rizikingų eksperimentų iniciatorė – mergina, tai didžioji atsakomybės dalis krenta jai. Na, ji turi suprasti bent tai, kad jei jos partneris sulenks vieną koją 45 laipsnių kampu, o kitą išties kryžmai kaklui ir, nekeisdamas kūno padėties, dalyvaus sueityje, tai suteikti pirmąją pagalbą, išnirus kaulams, teks jai.

4. Po priėmimo įprasta dėkoti šeimininkams už svetingumą ir malonią kompaniją
...net ir tada, jei vaišės buvo nelabai skanios, o bendravimas – ne per daug įdomus. Sekse ši taisyklė, kad ir kokia paisytina, paprastai nesuveikia vien todėl, kad viskas, ką žmogus ištaria pirmąsias 5 sekundes po orgazmo, neturi nieko bendro su sąmoninga smegenų veikla ir jau tuo labiau – su gero tono reikalavimais. Todėl geriausiu liudijimu, kad viskas buvo superklasiškai, vietoj šūksnio "Superklasiška", dera užskaityti greičiau neverbalinius jausmų proveržius (ną, patys žinot) ir lai tai nuskamba kaip aukščiausias pagyrimas ir širdingiausia padėka.

Pagal Диляра Шкурко, (с)Натали

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Lap 30, 2007 00:09 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
Negalios etiketas

Nedirbk už mane – dirbkime drauge,
negyvenk už mane – gyvenkime drauge,
nebūk už mane – būkime drauge...

Požiūris į žmones su negalia keitėsi per amžius. Neįgalusis gana ilgai buvo atmetamas, paliekamas ar apleidžiamas tėvų, išjuokiamas, išnaudojamas, nepriimamas į „normaliųjų“ bendruomenes, nevertinamas, izoliuojamas, pamirštamas...

Dabar neįgalieji įgyja teisę tapti pilnaverčiais piliečiais, tačiau mes, užuot elgęsi pagarbiai, dažnai imame jiems pataikauti tarsi prašydami atleidimo. Patys neįgalieji nenori susilaukti tik mūsų gailesčio, jie reikalauja pagarbos ir lygiavertiškumo.

Bendraudami su neįgaliaisiais, žmonės dažnai jaučiasi nepatogiai.

Tam, kad laisvai bendrautume su neįgaliuoju nejausdami kaltės ar užuojautos, turime turėti tinkamas moralines nuostatas arba jas ugdyti.

Patys neįgalieji siūlo visuomenei tokius požiūrio taškus:

1. Nežiūrėk į mano negalią kaip į problemą.
2. Pripažink, kad mano negalia yra neatsiejama mano dalis.
3. Nelaikyk manęs kitokiu, bejėgiu ar nepilnaverčiu dėl negalios.
4. Nesistenk manęs pataisyti ar sureguliuoti, nes aš nesu sugedęs ar subyrėjęs.
5. Palaikyk, paremk mane, tada aš galėsiu pasitarnauti visuomenei man įmanomu būdu.
6. Nežiūrėk į mane kaip į nuskriaustą. Laikyk mane savo kaimynu. Atmink, kad nei vienas iš mūsų nėra tobulas.
7. Nesistenk keisti mano elgesio.
8. Būk kantrus ir išklausyk mane. Kas tau atrodo nepriimtina, galbūt yra mano bandymas susikalbėti su kitais man įmanomu būdu.
9. Nebandyk manęs pakeisti, nes tu neturi tokios teisės.
10. Padėk man išmokti tai, ko aš siekiu.
11. Neslėpk savo nepilno supratimo ar abejonių po „profesionalumo“ kauke.
12. Būk tas asmuo, kuris išklauso, ir nesistenk išvaduoti manęs nuo mano pastangų bandydamas pagerinti situaciją ar man padėti.
13. Nesinaudok manimi kurdamas ir išbandydamas teorijas bei strategijas.
14. Būk su manimi, ir mudu mesime iššūkį vienas kitam. Tai būtina, kad mes galėtume daug ką naujai suprasti.
15. Nebandyk manęs kontroliuoti, aš turiu teisę pats tvarkyti savo gyvenimą.
16. Tai, ką tu vadini nepritarimu ar manipuliacija, iš esmės man gali būti vienintelis būdas bent kiek kontroliuoti savo gyvenimą.
17. Nemokyk manęs paklusnumo, nuolankumo ir mandagumo.
18. Norėdamas apginti save, aš turiu teisę pasakyti „Ne“.
19. Nenaudok manęs pasigailėjimo ar gėdos jausmams demonstruoti.
20. Tapk mano sąjungininku kovoje prieš tuos, kurie išnaudoja mane savo autoritetui pagerinti ar kitiems savanaudiškiems tikslams.
21. Neapsimetinėk mano draugu, jeigu nejauti draugiškumo – aš esu vertas daugiau.
22. Pasistenk pažinti mane, gal tapsime draugais.
23. Nesistenk man be reikalo padėti, nors tau tai ir teikia malonumo.
24. Paklausk manęs, ar man reikia tavo pagalbos. Leisk man nurodyti ir paaiškinti, kaip geriausiai gali man padėti.
25. Nesigėrėk manimi vien tik todėl, kad aš esu neįgalus. Negarbink žmogaus, kuris tetrokšta gyventi pilnavertį gyvenimą.
26. Išklausyk, paremk ir stebėk.
27. Gerbk mane, nes pagarba įrodo lygybę.

Jeigu jūs nesate bendravęs su negalę turinčiu asmeniu, svyruojate ar nerimaujate, kaip tai daryti, negalės informavimo ir konsultavimo biuras siūlo kelis patarimus:

1. Bendraukite jums įprastu būdu – žmonės su negalia nori, kad su jais būtų bendraujama taip, kaip ir su kitais visuomenės nariais.
2. Būkite mandagūs – parodykite žmogui tokią pagarbą, kokios patys norėtumėte sulaukti.
3. Būkite atidūs ir kantrūs, stenkitės suprasti žmogaus problemas ar poreikius.
4. Pasiūlykite pagalbą – nedvejokite, siūlydamiesi į pagalbą, bet ir neteikite jos automatiškai, neįsitikinęs, ar tikrai žmogui jos reikia, ar jis prašo jūsų padėti. Nesivaržykite paklausti žmogaus, ar ši pagalba jam yra reikalinga ir kaip ji turėtų būti suteikta. Jeigu žmogus atstumia jūsų pagalbą, nesistenkite vėl jos siūlyti.
5. Bendravimas – šnekėkite žiūrėdami tiesiai į žmogų su negale. Įsitikinsite, kad bendravimas su šiais žmonėmis nesudėtingas, tik gali užimti šiek tiek daugiau laiko - tai priklauso nuo žmogaus negalės pobūdžio.

Šie patarimai tinka bendraujant su visų negalių žmonėmis. Tačiau nereikia pamiršti, kad kiekviena negalia yra individuali ir reikalauja šiek tiek skirtingo bendravimo būdo sąlygojamo tos negalės pobūdžio.

Bus tęsiama.

Remtasi:

Šiaulių Universiteto Studentų atstovybės Tarybos neįgaliųjų reikalams pranešimas.
G.Muceniekas, Negalės etiketas: bendravimas su žmonėmis, turinčiais negalią, Vilnius, 2003.
JAV – Lietuvos neįgaliųjų reabilitacijos pasikeitimų programos, Adaptavo buv. Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacijos prezidentė J. Požėraitė, 1998.

Parengė Svetlana Litvinaitė

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Gru 28, 2007 13:14 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Lap 07, 2007 11:01
Pranešimai: 369
iki šiol taip ir neišmokau 10 Dievo įsakymų, tai ką jau kalbėt apie šias taisykles :roll:

Manau svarbiausia yra apsirengti švariai ir tvarkingai, nečepsėti, nekalbėti pilna burna ir nuolat šypsotis :mrgreen:

_________________
Renault Laguna '94 2,0 APD LPG Business, metalo laužas :)
Volvo V40, '99 dyzeliuks


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Gru 28, 2007 15:32 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Bir 13, 2003 08:39
Pranešimai: 823
Miestas: Domeikava - Kaunas
Saulė rašė:
iki šiol taip ir neišmokau 10 Dievo įsakymų, tai ką jau kalbėt apie šias taisykles :roll:

Manau svarbiausia yra apsirengti švariai ir tvarkingai, nečepsėti, nekalbėti pilna burna ir nuolat šypsotis :mrgreen:


Yra šalių, kur čepsėti yra mandagu - taip parodoma šeimininkui, kad jo ruoštas maistas yra skanus.

_________________
Egidijus
Ford Mondeo 2.0 Ghia SW


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Gru 28, 2007 15:55 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Lap 07, 2007 11:01
Pranešimai: 369
Egidijus rašė:
Yra šalių, kur čepsėti yra mandagu - taip parodoma šeimininkui, kad jo ruoštas maistas yra skanus.

nu ir kas? ....... orą prie stalo gadina ir tai taip pat jiem normalu atrodo ....
jeigu kitose tautose kažkoks blogas elgesys priimtinas kaip normalus, tai nereiškia, kad mes turim imti iš jų pavyzdį

_________________
Renault Laguna '94 2,0 APD LPG Business, metalo laužas :)
Volvo V40, '99 dyzeliuks


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Pen Gru 28, 2007 17:23 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Bir 13, 2003 08:39
Pranešimai: 823
Miestas: Domeikava - Kaunas
Saulė rašė:
Egidijus rašė:
Yra šalių, kur čepsėti yra mandagu - taip parodoma šeimininkui, kad jo ruoštas maistas yra skanus.

nu ir kas? ....... orą prie stalo gadina ir tai taip pat jiem normalu atrodo ....
jeigu kitose tautose kažkoks blogas elgesys priimtinas kaip normalus, tai nereiškia, kad mes turim imti iš jų pavyzdį


Aš tik norėjau pasakyti, kad keliaujant po pasaulį etiketas taip pat keičiasi... Beje, turėjau galvoje tikrai išsivysčiusią šalį - vieną iš G8 :D

_________________
Egidijus
Ford Mondeo 2.0 Ghia SW


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Šeš Gru 29, 2007 14:00 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Lap 07, 2007 11:01
Pranešimai: 369
Egidijus rašė:
Beje, turėjau galvoje tikrai išsivysčiusią šalį - vieną iš G8 :D

nežinau tiksliai, bet girdėjau, kad Kinijoje labai kultūringa yra garsiai čepsėti ir visko pridrabstyti ant stalo .. :roll:

_________________
Renault Laguna '94 2,0 APD LPG Business, metalo laužas :)
Volvo V40, '99 dyzeliuks


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Etiketas
StandartinėParašytas: Šeš Gru 29, 2007 16:21 
Atsijungęs
Klubietis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Spa 26, 2005 22:53
Pranešimai: 4903
Miestas: Vilnius, SCMAF TADAS BLINDA
Čia kultūros skiriasi :D

_________________
Ex Renault Scenic RT 1.9 DTI 98'
Ex TOYOTA COROLLA VERSO 1,6 08'
ExTOYOTA Avensis 2.0 07'
Toyota Corrolla 1,6 08'
Yamaha XV1900 Roadliner Vtwin 06'


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  

Nuolaida hostingui