Lietuvos Renault klubas

www.renaultclub.lt
Dabar yra Pen Kov 29, 2024 05:32

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Ket Rgs 08, 2005 15:42 
Kam įdomu galit ir patys pasidaryti. Reika rėlės 4 kontaktų, laido truputį, lituoklio ir noro.
Espace prie vairo nuimti plasmasinę apdailą. Čia yra visi šviesų laidai ir spynelės laidai, kurių ir reikia. Nuo spynelės geltonas storas laidas, jame +12V atsiranda tik įjungus degimą.
Berods raudonas laidas maitinantis šviesų jungiklį +12V pastoviai. Jį kerpate pusiau ir jungiate prie 30 ir 87 rėlės kontaktų. 86 kontaktas -, o 85 kontaktas jungiasi prie galtono storo laido nuo spynelės. Šviesų įjungimo/išjungimo rankenėlė turi likti visą laiką įjungtoje padėtyje. Vasarą galima ir išjungti jei kas nenori važinėti su šviešom.
Privalumai: Šviesos užsidega/užgesta pačios
Šalutinis poveikis: 1.neveiks gabaritai sustojus, t.y. palikus auto naktį, teks naudotis avariniu. 2.Vedant auto šviesos dėga, tai nelabai gerai pas ką akumas silpnas...
O kad nedegtų vedant dar nežiūrėjau, bet pabandysiu atrasti laidą nuo generatoriaus kuriame +12V atsiranda tik pradėjus krauti akumuliatorių. Tuomet reikės rėlės 85 kontaktą perjungti prie jau minėto laido nuo generatoriaus. Dėmesio: jei rėlė su diodu reikia atkreipti dėmesį jungiant 86 ir 85 kontaktus kad nesumaišyti poliariškumo.
Sekmės eksperimentuojant.


Į viršų
  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Ket Rgs 08, 2005 16:58 
Nu maladiec jei pac sugalvojai.... :lol:

Bet schema ne be trūkumų...Pasiskaityk pradžiai čia - shema ir komentarus... http://www.elektronika.lt/schematic/theme/77/43/
Kažkur turėjau ir rimtesnių schemų...jei pavyks rasti - paviešinsiu... :wink:


Į viršų
  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen Rgs 09, 2005 08:24 
Matai šią schemą kurią nurodei internete aš buvau jau mates bet savo tuometinėje Audi jau buvau pasidaręs šviesų įjungimą užvedus, autorinių teisių į šį išradimą tikrai nereiškių...
Jei akyliau palandžioti internete tai galima rasti ir dar vieną tokį patį dalyką tik ten jaų tipo padarytas galykloje atskiras šviešų modulis kurį galima įsigyti už atitinkamą pinigų sumą.
O tobulumui ribų nėra visada reikia palikti vietos tobulėjimui....


Į viršų
  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Pen Rgs 09, 2005 10:57 
Aš irgi galvoju savo mazdūroj tą pasidaryt, tik nenoriu "rištis" prie generatoriaus...Kaip te komentaruose rašo kažkas, užges netyčia mataras - užges ir šviesos....Pasekmės neprognozuojamos...
Galvoju daryt kažką panašaus kaip tavo aprašyta, tik relę naudot su laiko užlaikymu kokia pusę minutės.Ir relių darbe tokių turiu - finder 81.01
Tik su tais pažibinčiais nepatinka man..reikia kažką sugalvot...


Į viršų
  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron

Nuolaida hostingui