Renault 19

Bendra info Renault modeliai

"Renault 19" rinkoje pasirodė 1988 m., pakeitęs pasenusią "Renault 9/11" šeimą. Buvo gaminamos 4 versijos: trejų arba penkių durų chečbekas, ketverių durų sedanas ir kabrioletas su aštuoniais skirtingais benzininiais ir dyzeliniais varikliais. 1992 m. kiek atnaujinta šio automobilio išorė.

"Renault 19" greit išpopuliarėjo. 1989 m. Vokietijoje tapo "Perkamiausiu importiniu automobiliu" ir išsaugojo šį titulą kelis metus iš eilės. Pradėtas gaminti Argentinoje, Tailande, Maroke, Taivanyje ir Venesueloje. Vien 1988 m. jų buvo parduota per 3 milijonus. 1995 m., kai jį pakeitė "Megane", "Renault 19" gamyba buvo perkelta į Turkiją, kur jis gaminamas iki šiol.

Automobilis gana kampuotas, bet tada tai buvo madinga. Viduje irgi viskas kampuota. Po variklio dangčiu viskas paprasta - karbiuratorius, generatorius, paskirstytojas. Variklio oro paėmimo anga išvesta prie kairės pusės priekinio rato.

Vairuotojo darbo vietos ergonomika nežavi. Simpatiškas vairo ratas, bet labai slidus ir įrengtas labai žemai, tiesiog guli ant vairuotojo kelių. Bazinėje komplektacijoje vairas nesireguliuoja. Akceleratoriaus ir sankabos pedalai taip pat nepatogūs, norint juos paspausti reikia daug fizinių pastangų. Bet yra ir pagyrimo vertų dalykų. Tai galinė sėdynė. Joje labai patogu sėdėti, daug erdvės kojoms ir pečiams, net jei gale sėdi trys žmonės.

Dinaminėmis savybėmis "Renault 19" nenusileidžia konkurentams klasėje. Tiesa, švelniai pajudėti iš vietos nelengva dėl tų pačių sunkių pedalų. Bet pajudėjus, variklis stebina intensyviu įsibėgėjimu. Vykusiai parinkti pavarų perdavimo skaičiai leidžia net nepatyrusiems vairuotojams lengvai manipuliuoti variklio galia, ypač važinėjant mieste. Automobilis tiksliai ir laiku reaguoja į judesius vairu. Bet esant dideliam greičiui, šios reakcijos tampa pernelyg staigios ir mašina ima mėtytis į šalis. Dideliu greičiu įveikiant posūkį, "Renault 19" bando slysti į posūkio išorę ir tik šiek tiek atleidus akceleratorių "neria" norima trajektorija. Bet važinėjantiems ramiai šis automobilis nekels jokių rūpesčių. Stabdant automobilis pernelyg staigiai reaguoja į pedalo paspaudimus, nes gamintojai maksimaliai "suminkštino" stabdžių pedalą, tad pasidarė sunku tiksliai dozuoti stabdymo jėgą.

"Renault 19" pakankamai stabilus tiek greitkelyje, tiek duobėtame gruntkelyje. Pakaba gana kieta ir atkartoja beveik visus kelio nelygumus, bet automobilis nesunkiai įveikia gilias duobes. Didelė prošvaisa leidžia drąsiai važiuoti net duobėtais miško keliukais. Salono garso įzoliacija galėtų būti geresnė. Važiuojant 110 km/h salone jau darosi sunku susikalbėti.

Pirkėjams "Renault 19" gali būti patrauklus savo paprasta konstrukcija, lengvu aptarnavimu ir gana žema kaina. Patikimumu ir ilgaamžiškumu jis truputi nusileidžia vokiškiems ar japoniškiems automobiliams, bet variklis nereiklus benzino kokybei, o standi pakaba ir didelė prošvaisa turėtų patikti periferijoje gyvenantiems žmonėms.

Kai kurie duomenys:

Pilnas svoris - 1430 kg; bagažinės talpa - 463 l.; kuro bako talpa - 55 l. Matmenys: ilgis - 4248 mm; plotis - 1696 mm; aukštis - 1422 mm; atstumas tarp ašių 2545 mm.

Pagrindinis variklis - 4 cilindrų 1397 cm3 karbiuratorinis, 72 AG / 5750 aps/min; didž. sukimo momentas 104 Nm/3500 aps/ min; įsibėgėjimas 0-100 km/h - 14,7 s, max greitis - 175 km/h. Vidutinės kuro sąnaudos -6,3 l. 1,7 (1721 cm3, karbiuratorius arba įpurškimas, atitinkamai 66 AG arba 70 AG/5750 aps/min.(F2N ir F3N).

Šaltinis: Sauliaus svetainė (http://www2.omnitel.net/sauliusb/modeliai2.html#19)