Archyvas

Renault R-Space konceptinis automobilis

R-SPACE: SPORTIŠKAS ŠEIMOS AUTOMOBILIS
Ženevos automobilių parodoje buvo pristatytas Renault R-Space konceptinis automobilis. Tai yra jau trečioji mašina, po DeZir ir Captur, sukurta vadovaujant Laurens vanden Acker.

Susirinkusių dizainerių buvo paprašyta sukurti paprastą, jausmingą ir malonų šeimos automobilį, išreiškiantį naują Renault minivenų dizaino filosifiją. To siekdami dizaineriai sujungė jausmingumą su vienos erdvės architektūra. Taip atsirado kompaktiškas, 4,25m ilgio, tekančio, galingo ir sportiško profilio keleivinis automobilis.

"R-Space modelyje sujungtos sąvybės ilgą laiką buvo laikomos priešingomis: šeima, funkcionalumas, sportiškumas ir jausmingumas", teigia Alex Breun, Dizaino Konceptinėms ir parodinėms mašinoms skyriaus direktorius. "Šiuo konceptiniu modeliu stengiamasi patenkinti didelės šiuolaiknės visuomenės dalies lūkesčius."

Smailas šoninių langų progilis pabrėžia dinamiškumą, tuo pačiu didelis priekinis langas ir panoraminis stogas - stogo permatomumas palaipsniui mažėja - paverčia saloną į jaukų šešėlių apgaubtą kokoną.

R-Space priekinė dalis perteikia naują išorinio stiliaus savitumą (orientuojamasi aplink didelį, vertikalų Renault rombą) prie miniveno proporcijų. Kėbulo šonų linijos suformuotos lyg erdvinių tūrių, kas lemia dėmesio pritraukimą prie atspindžių ir šviesos žaismo, ne prie pačių linijų.

Mašinos kėbulo išvaizdoje gausu stiprių formų, įkvėptų žmogaus kūno. "Kuriant R-Space mane įkvėpė energija, sukaupta įtemptuose raumenyse" teigia R-Space išorės dizaineris Fabrice Pouille. "Norėjau perteikti žmonėms poreikį, norą paliesti, pajusti mašiną visapusiškai, nepaisant jog tai minivenas skirtas šeimai".

            

Šis naujas modelis orientuojamas į šeimą ir primena skuplūrą. Sportiška išorės forma slepia 3 cilindrų, 900cc benzininį variklį su turbina. Variklis išvysto 110AG (80kW) ir pasiekia 160Nm sūkimo momentą. Visa tai pajungta prie EDC pavarų dėžės du dviguba sankaba (Efficient Dual Clutch).

Dėka viso šito, Renault R-Space modeliui tereikia apie 3.7 litrų benzino 100-tui kilometrų. Į aplinką išskiriamo CO2 kiekis taip pat mažas, apie 95g kilometrui. Renault teigia, jog šis R-Space variklis suteikia galimybę pažvelgti į kitąmet pasirodysiančią naujų Energy TC3 variklių kartą.

R-Space modelio ilgis 4,25m, plotis 1,85m,aukštis 1,547m. Svoris neviršyja 1300kg, kas leidžia automobiliui iki 100km/h įsibėgėti per 11 sekundžių.

grįžti